0

Web Tasarımında Ana Sayfa Önemli..

Web Tasarımında Ana Sayfa Önemli.

Bir web sitesi kurmaya karar verdiniz ancak bir türlü tasarımına emin olamıyorsunuz.. Aslında alt sayfalar hakkında fikriniz tam ama ana sayfada bazı tedirginlikleriniz var.. Bu konuda yapılan incelemelere bakıldığında önce ana sayfanın sitenin özeti olması gerektiği ortaya çıkıyor. Bu ne demektir.? Öncelikle web tasarımı gereği sitenizde kategoriler bulunuyorsa bu kategorilerle alakalı özet bilgilere ulaşabilmeli insanlar.. Atıyorum bir grup makalelerin yayınlandığı bir bloğunuz var. Kategorilere göre makale girişi gerçekleştiriyorsunuz.

Hangi kategori altında hangi yazılar olduğuna dair bir sekmeli kategorinizin olması ana sayfanızın işlevselliğini artıracaktır.. Son eklenen yazılarınızın ya da en çok okunan yazılarınızın da ön planda olması web tasarımı açısından dikkat edilecek seçeneklerden olmalıdır. Ayrıca bir ürün satışı gerçekleştiriyorsanız ve bazı ürünlerinizi öne çıkarmak istiyorsanız böyle bir avantaj sunan web tasarım örnekleri de tercih edilebilirliği daha yüksek olmaktadır. Ana sayfanın alta doğru çok fazla uzaması da okuyuculara karmaşık izlenimi doğurmaktadır ki manşette yer alan içeriklerin incelenmesinin ardından sayfadan çıkılmaktadır. Ve bu da hemen çıkma oranlarına olumsuz etki etmektedir…

Web tasarım günümüzde en yaygın kullanılan dijital pazarlama ağıdır. Doğru bir web sitesi ile internette bulunabilir olabilirsiniz. Burdaki asıl amaç müşteri potansiyelinizi düzgün bir şekilde arttırmaktır.
Web Tasarımında Ana Sayfa Önemli..Kişi firmanızın adını duyduktan sonra sizi internette aramak ister. Bunu yapmasındaki asıl neden sizin hakkınızda bilgi toplamak ve firmanızın güvenilirliğini ölçmektir. Bu aşamada web sitesinize büyük rol düşer. Firmanızın web tasarımı ve içinde geliştirilen uygulamalar ne kadar profesyonel olursa o kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı olur. İnternet pazarında günde milyonlarca kullanıcı arama yapmaktadır. Bu kullanıcılar bilgi aramakta ve bu bilgiler doğrultusunda hedeflerine yöneltmektedir. Bu düzlemde bizim yapmamız gereken asıl iş web sitenize oluşturulacak organik bir ziyaretçi trafiğidir. Bu trafiği elde etmek elbette kaliteli web tasarımı ve kaliteli bir içerikten geçer.

Whatsapp Aç
Merhaba Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın