0

Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri?

Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri?

İyi Bir Web Sitesi İyi Bir Kazanç Demektir.

Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri?

Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri?

 

Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri? Günümüzün tartışmasız teknolojik yeniliği internettir her gün milyonlarca hatta milyarlarca insan interneti kullanarak hem ticaret yapıyor hem de haberleşiyo Kuşkusuz bu teknolojinin nimetleri tüm insanlık için çığır açmış durumda. Peki,Web Tasarımı Ve Seo Kriterleri? web sitesi nasıl kurulur? Ve sizlere bu hizmeti nasıl verebildikleri hakkında bir fikriniz var Mı? Veya Web tasarımı nedir biliyor musunuz? Makalemizde size bir web sitesinin nasıl hayata geçirildiğini ve insanlığın bu teknolojiden nasıl faydalanacağı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız. Öncelikle bilinmesi gereken konu eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız bunun hangi formasyonda olacağına karar vermektir. Örneğin herhangi bir ürün satacaksanız ilk yapmanız gereken o ürüne uygun bir internet sitesi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını aramak olacaktır.

İyi Bir Web Sitesi İyi Bir Kazanç Demektir. SEO Kriterleri İle Milyonlarca Ziyaretçi.Son yıllarda arama motorları başta Google olmak üzere SEO optimizasyonu kavramını geliştirdiler. Bunun anlamı şudur. Siteler ürün veya reklam amacıyla bir sunum yaparlar ve buna uygun görsel ve yazılar kullanmak zorundadırlar. Söz gelimi satışını yaptığı ürünün bir veya birkaç tane tanıtıcı resim veya videolu anlatımı ve makaleleri o ürünün ziyaretçi tarafından tam olarak anlaşılmasını sağlar. Fakat birbirine benzeyen ve aynı tarz ürünlerin satışını yapan web siteleri birbirlerinden içerik kopyalayarak ziyaretçilerine sunumda kullanırlar bu da ziyaretçiyi hep aynı resim ve hep aynı yazıyı okumak zorunda bırakır. Yapılan araştırmalar ziyaretçilerin bu durumu hiç hoş karşılamadıklarını göstermiştir. Dolayısıyla arama motorları kendi ticari hedeflerini gözetmek için ve kendisini kullanan ziyaretçiyi memnun etmek amacıyla kopya içerik kullanan siteleri arama sonuçlarında alt sıralara doğru alarak ziyaretçi sayısını azalmak suretiyle bir nevi cezalandırma yolunu uygulamıştır. İşte buna SEO kavramı deniliyor.

Web Siteleri Rastgele Tasarım Yapamazlar Uzmanlık Gerektirir.

Evet, buraya kadar iyi bir sitenin nasıl yapılandırılacağı hakkında bilgiler aktardık. Fakat henüz nihayete ermedi. Web tasarım nedir? Sorusunda tam olarak örnek vermek gerekirse özellikle web tasarımı her sitenin görünen yüzü olduğundan bunu işyerinizin vitrini olduğunu unutmamak gerekiyor. Tıpkı bir mağazanın vitrini gibi firmanızın önünden geçen insanların dikkatini güzelliğiyle ve fiyatıyla etkileyen giysilerin teşhir edildiği vitrinler o firmanın en önemli görselidir. Akabinde bu ürünleri incelemek isteyenlerin işyerinizin içerisine girerek yüzlerce farklı ürünü tanımasını sağlamak iyi bir reklam tecrübesinin göstergesidir. Peki,  siteniz genel olarak nasıl bir tasarımda olmalı?

  • Temalar bir web sitesi ziyaretçisinin karşılaşacağı görselliğin en önemli olgusudur. Binlerce ücretsiz web site teması olmakla birlikte ücretsiz temaların sitelere faydadan çok zararı olmaktadır. İnternet sitesi tema olmadan olmaz ve size özel bir tema olmalı bunu da ancak temanızı yapan web tasarımcısına sipariş edebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz temalar içerisine gizlenmiş çeşitli gizli kodları barındırabilir. Sizin siteniz üzerinden başka kişiler bu kodlar nedeniyle sizin hakkınız olan emeği çalmış oluyor ve sizin ziyaretçileriniz üzerinden haksız reklam geliri kazanmaktadırlar. Tavsiyemiz ücretini ödediğiniz ve lisansını satın aldığınız bir temayı kullanmanızdır.
  • Siteniz web tasarımı yapılarak SEO optimizasyonu sağlamış olmalıdır. Web tasarımda SEO kuralları önemli konular arasında geliyor. Sitenizdeki makaleleriniz orijinal olmalı ve özgün makaleler kullanmalısınız. Bunun yanı sıra kullandığınız şablon ve tema lisanslı olmalıdır. Sonuçta ücretsiz edindiğiniz şablon veya tema binlerce hatta milyonlarca sitede kullanılıyor olabilir. Bu nedenle sitenizde içerik oluştururken uzman görüşlerden faydalanmanız son derece önemli.
  • Sitenizin paneli kullanışlı olmalı istediğiniz ürünü veya içeriği kaldırıp yerine başka ürünler yerleştirilebilmesine uygun olmalıdır. Genellikle php tabanlı paneller web masterler (site yöneticisi) için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Ziyaretçilerinizle e posta yoluyla haberleşmeniz. Veya sosyal paylaşım hesaplarında yapacağınız reklamlar gibi pek çok işlevin sitenizde var olması gerekiyor. Aksi halde ziyaretçiniz sadece telefon numaralarınızla sınırlı bir iletişim kurabilir sitenizden sipariş veremezler.

Tüm bunlar size neler sağlayacak birazda bundan bahsedelim. Öncelikle uzman kişiler tarafından oluşturulan web siteleri domain ve hostinğ gibi sıkıntıları bir yana bırakmış oluyor. Tema, şablon, iletişim bölümleri, kategorilerin düzenlenmesi, firma bilgilerinin yerleşimi, ürün yerleşimi gibi pek çok sorunu profesyonel bir şekilde çözüyorlar. Netice itibariyle firmanızın fiziki olarak ne kadar reklamını yaparsanız yapın tv, radyo, el ilanı vs hangi yöntem olursa olsun internette yaptığınız reklam kadar etkili olamaz. Bir günde iş yerinize yüzlerce insan gelebilir fakat dünyada hiçbir işyerine günde 2-3 milyon insan gelmez ve gelemez. Bu durumda firmanızı internetten başka bir yolla milyonların beğenisine sunmanız mümkün değil. Web tasarım danışma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Whatsapp Aç
Merhaba Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın