Dünya da her ne kadar bilişim çağı ilerlemiş olsa da insanların teknolojiye ve bilişime ilgisi oldukça artıyor. Bununla birlikte insanlar artık bir web sitesi kurmayı ve kendilerini göstermeyi istiyorlar. Bu yüzden hem ticaret olsun hem kişisel blog olsun hem de hizmet amaçlı bir web sitesi kurmayı hedefliyorlar.

Bir web sitesi kurulduğunda ilk önce Domaini (ismi) en çok dikkat çekmektedir. Bununla beraber web sitesinin tasarımı ve içeriği insanlarda etki oluşturabiliyor. Bir sitenin tasarımı gerçekten güzel, ferah ve kullanışlıysa o kullanıcı adeta kendisini oraya ait hissedecek ve sırf zevk olsun diye web sitenizi ziyaret etmiş olabilecektir.

Domain ve Hosting almak ile Web Sitesi Kurulmuyor.

Benim gözümde bir web sitesini web sitesi yapan şey ise içindeki içerik ve tasarımıdır. Bu yüzden insanlar öncelikle nasıl bir site kurmak istediklerini belirlemeleri gerekiyor.

Fotoğrafçı sitesi kurulduysa eğer sitenizde fotoğrafçılığı ön plana çıkarabilecek, güzel ve ferah bir tasarım kullanmanız ve ziyaretçilerin ilgisini çekmeniz gerekiyor. Bununla beraber kaliteli içerik, yazı v.b şeylerle Google sıralamalarında rakiplerinizden de ön planla olmanız gerekiyor.

Bir web sitesinin

  1. Domaini (ismi) çok önemlidir. (Akılda kalabilen bir isim olması ve global olması gerekiyor.)
  2. Web Sunucunuzun sağlıklı ve hızlı çalışması gerekiyor. (Kesinti ve yavaşlılık olmamalı.)
  3. PHP Responsive Script gerekiyor. (Şık ve ferah bir tasarım olması gerekiyor.)
  4. Mobil uyumlu olması gerekiyor.
  5. Kaliteli ve özgün içeriklere sahip olması gerekiyor.
  6. SEO’ya yatkın bir şekilde davranılması gerekiyor.
  7. Sitenizin aktif ve güncel olması gerekiyor.

Bu gibi birçok etkene dikkat etmek gerekiyor.

Kısaca web sitesinin öneminin gerçekten çok önemli olduğunu dile getirmek istiyorum.