0

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA NASIL ?

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA NASIL ?

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA NASIL?Omega Bilişim olarak dijital medya ekibimiz ve sosyal medya uzmanlarımızla sosyal medya stratejileri geliştirip uyguluyoruz. İşte özetle süreçler

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA NASIL
SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AMA NASIL

Etkileşim çift yönlüdür. Sosyal medyayı bir yayın aracı değil iletişim aracı olarak kullanıyoruz. Tüm müşterilerimiz için periyodik seminerler düzenliyoruz

  • Çalıştığımız markalar sosyal medya reklamları sayesinde %80’e varan oranlarda yeni müşterilerini buluyor ve satışlarını arttırıyor.
  • Markanızın ve/ veya ürünlerinizin sosyal medyada daha geniş kitlelere ulaşması, potansiyel müşterilere doğrudan erişmek için Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve Youtube’da çeşitli reklam kampanyaları düzenleriz.
  • Uzman ekibimizce tasarlanan reklamlarla, reklam maliyetleriniz minimum düzeye çekilerek var olan bütçe ile çok daha geniş ve etkili kitlelere ulaşmanızı sağlarız.
  • Çapraz pazarlama ve remarketing kampanyaları ile markanız ile ilişki kurabilecek potansiyel kitlelere farklı sosyal ağlarda eş zamanlı reklamlarınızı gösterir, web sitenizi ziyaret eden veya hizmet/ ürününüz ile etkileşim kurmuş olan kişilere sosyal medya sayfalarında reklamlarınızı göstererek marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırmanızı sağlarız.
  • LinkedIn gibi beyaz yaka çalışanlarının ağırlıklı olduğu ağlarda iş ilanlarınızla aradığınız personeli çok daha kolay bulmanıza yardım eder, markanızı gelecekte müşteriniz veya çalışanınız olabilecek kişilere tanıtabiliriz.

1- MARKA HEDEFLERİNİN ve MESAJLARININ BELİRLENMESİ: Markanızı diğerlerinden ayıran özelliklerin belirlenmesi. Orta ve uzun vadeli pazarlama stratejilerinin belirlenmesi.
2- MECRA SEÇİMİ: Bu süreçte hangi sosyal medya platformlarını (Facebook, Twitter, Google+, Foursquare, Linkedin, Instagram…) kullanılacağını belirleriz.
3- AYLIK PLANLAMA: Özel günleri ve şirket planlarınızı göz önüne alarak aylık planlama yaparız. Örneğin Mayıs ayında yapılacak tüm paylaşımlar Nisan içinde
belirlenir. Aylık dinamiklere göre ve güncel gelişmelere göre değişiklikler yapılabilir.
4- İLETİŞİM PROTOKOLLERİNİN BELİRLENMESİ: Paylaşım dilinin ve gelen etkileşimleri yanıtlama ve yetkililere aktarım biçiminin belirlenmesi.
5- PAYLAŞIM ve TAKİP: Tüm paylaşımlar özel araçlarımızla hafta sonu ve mesai saatleri dışında da olsa yapılır. Etkileşimleri takip eder ve yanıtlarız.
6- RAPORLAMA: Aylık düzenli ve detaylı raporlarla, etkileşimleri size sunarız. Bu raporlar her ay değerlendirilir ve sonraki ayların planlarını yaparken bizlere yol gösterir.

Whatsapp Aç
Merhaba Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın