0

İNTERNET BİLİŞİM VE DÜNYA

İNTERNET BİLİŞİM VE DÜNYA

Son dönemlerde alışveriş anlayışına gelen yeniliklerin en önemlisi tabi ki internet sektöründen yararlanılıyor olmasıdır. Çünkü insanlar yedikleri yemeği dahi artık internetten sipariş ederlerken beraberinde müzik gereksinimleri hatta video gereksinimleri dahi web üzerinden gerçekleştirilmektedir. Tüm bu gereksinimleri sağlayabilmek için ise en doğru karar elbette omegawebtasarim firması desteği almak olacaktır. Özellikle de fırsat sitelerinde son dönemlerde yaşanan artışlara bakılacak olursa kesinlikle bir web sitesi ihtiyacı gerekecektir. İster tek ürün ister ürünler grubu üzerine satış gerçekleştirin. Hatta ürün tedarikçilerinin aracılığı ile satış işlemi gerçekleştirin mutlaka bir omegawebtasarim işletmesine gereksinim duyacaksınız..

Sadece ürün ya da hizmet pazarlama adına değil aynı zamanda bilgi paylaşımı için dahi kişilerin internet sitelerine ihtiyaçları olacaktır. Örneğin yazdığınız makaleleri paylaşabileceğiniz bir blog sitesi olabilir ya da gezip gördüğünüz yerleri paylaşabileceğiniz bir seyahat notları sitesi. Hangi şartlarda olursa olsun mutlaka omegawebtasarim işletmeleri desteği alarak sanal dünyada yer almak gerekecektir… DÜNYAYA AÇILMAK ARTIK BİLİŞİMDE…

İnternet dünyası her gün bir yenilikle daha çıkıyor karşımıza ancak bu seferki değişiklik diğerlerinden biraz daha farklı çünkü internet dünyasında büyük değişiklik yaşanıyor ve Google Pagerank’e dair tüm bilinenler değişiyor…

İnternet Dünyası Baştan Aşağı Değişiyor!

Özellikle SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili çalışmaların yeniden yapılmasını gerektirecek olan bu yeni sistemde birçok kişinin bu güne kadar önem vermediği HTTPS şifreleme sistemi büyük önem taşıyor.
İnternet dünyasına adım atıldığından itibaren Google arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almak için büyük çaba ve para harcanır. Bu sebeple ürettiğiniz içerik ve servisin yanında SEO yönetiminiz internet dünyasındaki varlığınız için hayati önem taşıyor. Durum böyle olunca Google’ın öne sunduğu koşulları bir bir gerçekleştirmek ve bunlara harfiyen uymak bir tercihten öte zorunluluk halini alıyor.

Peki şimdi ne olacak?

Google yapmış olduğu son açıklamada internet aramalarındaki sonuç sıralamasında her şeyden önce şifreleme kullanan web sitelerine öncelik tanıyacağını belirterek HTTPS uzantılı sitelerin google sayfa değeri yani genel kullanımıyla pagerank’i daha yüksek olacak.

Bu değişiklik neyi amaçlıyor?

Google’ın her ne kadar dayatma gibi görünen bu yeni sistemi aslında 2 taraf için de oldukça faydalı bir zorunluluk diyebiliriz. http’den https’e geçilmesiyle artık kullanıcı tarafında daha güvenli bir dolaşım sağlanacakken site sahipleri için de işini düzgün şekilde yapan ve bu konuda gerçekten titiz çalışan siteler google aramalarında hak ettikleri yere sahip olacaklar.

Bundan sonra ne olacak?

Google yaptığı açıklamada internet sitesinin şuan ki google arama konumu her ne olursa olsun https sistemine geçilmediği taktirde ilk sayfada görünmenin hayal olduğunu belirtirken bu durum şuan ilk sıralarda yer alan sitelere bir uyarı büyük bir sıçrama yakalamaya çalışan siteler için de bir fırsat haline dönüşmüş durumda.
Bakalım Türkiye bu yeni siteme nasıl uyum sağlayacak ve internet dünyasında bu gelişmeyle hangi siteler sıçrama yaşayacak bekleyip göreceğiz…
Whatsapp Aç
Merhaba Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Arayın